Results from Saturday, July 28th – 15th Annual Mopars against the World at Northern Michigan Dragway

MOPARS – 88
WORLD – 101

Results from Saturday, July 28th – 15th Annual Mopars against the World

Name Car City
BRACKET I
$2000 to Win
Win Erin Staley Dragster Kalamazoo
R-Up Scott Hoernlein Dragster Saginaw
Semi Travis Milliman 86 Firebird Bear Lake
Semi Jeff Burdess 80 Malibu Wagon Saginaw
Quarter Gary Williams 65 Chevelle Columbiaville
Quarter Greg Kish 68 Mustang Shelby Twp.
Quarter Dale Mardlin 63 Falcon Lapeer
Eighths Robby Girven 81 Camaro Bear Lake
Eighths Matt Gramlich 02/8 Diamond Dragster Monroe
Eighths Bud Roof 85 Toyota East Jordan
Eighths Rich Perdue 68 Mustang Bay City
Eighths Klint Bailey 72 Dart Clare
Eighths Randy Craft Dragster Onondaga
Eighths Larry Gramlich 08 Diamond Dragster Maybee
BRACKET II
$6000 to Win
Win Jason Mikula 66 Nova Lansing
R-Up Rich Perdue 68 Mustang Bay City
Semi Bill Reno 69 Firebird
Quarter Mike Stanton, Jr. 66 Chevelle SS Shepherd
Quarter Brian Kuta 72 Maverick New Boston
Eighths Gary Howell 86 Jeep Beulah
Eighths Mike Dewey 88 Mustang GT Roscommon
Eighths Scott Eriksen 69 Camaro SS East Jordan
Eighths Bill Heiges 80 Monza Honor
Sixteenths Pat Ney 68 Dart Bad Axe
Sixteenths Gary Williams 65 Chevelle Columbiaville
Sixteenths Chad Brintnell 79 Fairmont McBain
Sixteenths Joe Osga 57 Bel Air Fife Lake
Sixteenths Dan Gorby 69 Camaro Sheridan
Sixteenths Milo Ayres 68 Charger Ithaca
Sixteenths Roger Reed 79 Futura Ionia
Sixteenths Dale Bannick 70 Road Runner Bay City
Sixteenths Ron Hagar 94 Wagon Clarklake
32nds Dave McChesney 70 Duster Saginaw
32nds Mike Stokes 72 Challenger Benzonia
32nds Bill Fluette 86 Monte Carlo SS Interlochen
32nds Klint Bailey 72 Dart Clare
32nds Al McChesney 67 Belvedere II Freeland
32nds Chuck Reynolds 81 Monte Carlo Farwell
32nds Kevin Huntely 66 Belvedere II Beulah
32nds Rick LaRocque 00 Mustang Beulah
32nds Scott Hoernlein 73 Duster Saginaw
32nds Chad Six 27 Roadster Eaton Rapids
32nds Mickey Adams 67 Camaro Ypsilanti
32nds Ron Melnick 68 Firebird Ubly
32nds Dick Simpson 68 Dart Bay City
32nds Mickey Bergdahl 87 Mustang GT Beulah
32nds Chris Roth 67 Camaro Essexville
32nds Bob Geer 99 Jeep Charlevoix
PRO TROPHY Win Calvin Lutz 86 Buick
R-Up Tony Thomas 89 S-10 Bear Lake
Semi Ed Peffer 75 Vega LeRoy
Semi Mark VanDerMoon 88 Mustang GT Cadillac
Quarter Dennis Gilman 82 Firebird Bear Lake
Quarter Dean Spaulding 87 Monte Carlo SS
Quarter Ron Girven 65 Corvair Benzonia
STREET TROPHY Win Ted Green 03 Monte Carlo Manistee
R-Up Robert Knop 66 Barracuda Thompsonville
Semi Josh Teall 05 Silverado Alpena
Semi Jim Evans 71 Skylark Benzonia
Quarter Gary Bowman 87 Corvette Prescott
Quarter Austin St. Denis 12 Terrain Caro
Quarter Jimmy Evans 72 Monte Carlo Benzonia
JUNIORS Win Austin Williams Jr. Dragster Columbiaville
R-Up Alex Brandow Jr. Dragster Sand Lake
Semi Jared Ledford Jr. Dragster Greenville
Semi Hunter Alexander Jr. Dragster Howard City